Vánoce 2006 svátkem klidu

Vánoce patří k nejkrásnějším obdobím v roce, ale nutno si přiznat – také k nejvíce stresujícím. Čím více se blíží, tím si také uvědomujeme, co všechno je třeba ještě stihnout a vyřídit. Jak udělat, aby vánoční svátky proběhly v klidu a pohodě?

Baňky na vánočním stromečku

O Vánocích 2006 vrcholí přípravy

Vánoce chce mít každý perfektní, ale při tom koloběhu pečení vánočního cukroví, uklízení a naupování se nestihneme často ani zastavit a prožívat je v klidu a pohodě. Vždyť není třeba za každou cenu „převrátit” vzhůru nohama celý dům či byt. Proč se tolik stresovat hloubkovým úklidem, když se většinou uklízí průběžně? Ukliďte jen to nezbytné, větší úklid si nechte třeba na jaro. Nemusíte mít na Vánoce 2006 desatero cukroví, pokud vám nezbývá čas, bez výčitek svědomí jej kupte.

Vánoce 2006 v rodinném kruhu

Kolotoč vánočních příprav na Vánoce 2006 by měla absolvovat celá rodina. Nebojte se rozdělit práci mezi manžela a děti. Pokud máte malé děti, dovolte jim pomáhat vám při pečení cukroví – předvánoční pečení posiluje vzájemnou komunikaci a atmosféru.

Rituály v rodině o Vánocích 2006

Každá rodina má své rituály, které posilují vzájemnou soudržnost rodiny a dodávají rodině punc intimity. K vánočním rituálům nemusí jen patřit lití olova, krájení jablíček, ale také způsob zdobení vánočního stromečku, vánoční výzdoba, štědrovečerní večeře, rozdávání krásně zabalených dárků apod. Každý člen rodiny by měl mít právo na to, aby se v tomto čase dostal k věcem a činnostem, na které se těší. Může se jednat třeba i o vymezení času na pohádky, cestu na půlnoční mši, lyžování, procházku apod. Je dobré, když každý ví, že na jeho činnost dojde. Předejdete tak rozladění a hádkám. Takhle přece Vánoce 2006 strávit nechcete.

Vánoce pro každého

Vánoce 2006 mohou být také více stresující pro osamělé lidi a neúplné rodiny. Nevzdávejte se ale vánoční atmosféry, vytvořte si vánoční výzdobu a hoďte všechny problémy za hlavu. Zkuste také navštívit nebo pozvat někoho, o kom víte, že by trávil Vánoce 2006 sám.

Jak to všechno o Vánocích 2006 zvládnout?

Přestaňte se zbytečně honit za věcmi, relaxujte a sportujte. Přestaňte se obviňovat za něco, co nejde stihnout a raději se pochvalte za to, co všechno jste zvládli. Užijte si krásné Vánoce 2006!

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies