Nenechte se vyšachovat

Jste průbojní nebo se necháte lehce zmanipulovat? Dokážete si prosadit svůj názor nebo raději mlčíte? Máte-li se sebeprezentací potíže, zkuste se na to podívat z jiné stránky a učiňte první krok ke zlepšení, začněte si sami sebe vážit.

Ženy s muži společensky oblečení

Máte úctu pouze k ostatním a sebe vynecháváte? Chyba!

Sebeúcta je totiž velice důležitá, bez ní budete úplně ztraceni. Kdo si neváží sám sebe a ve skrytu duše se podceňuje, nikdy nemůže udělat ten správný dojem na ostatní a každý ho bude přehlížet. Platí to nejen v zaměstnání, ale i ve vztahu. Ztrátou sebeúcty nejčastěji trpí ženy, ale výjimkou nejsou ani muži produktivního věku.

Tito lidé, aniž by si to uvědomovali, vyzařují strach a ostatní automaticky jejich chování či postoj vnímají negativně. Většina kolegů je zcela přehlíží, jejich občasné návrhy ignorují. Pokud jste se právě našli, je čas na změnu. Nečekejte, až vás někdo k té změně vyzve, začněte sami a nejlépe hned.

Seberte odvahu, připravte se a promluvte!

Máte-li v nejbližších dnech poradu nebo jednání, pečlivě se připravte, ať můžete reagovat. Pokuste se během této doby promluvit k ostatním a mějte po ruce ty nejlepší argumenty. Nebojte se prosadit svůj názor, začleňte se. Můžete se stát velmi důležitým článkem vašeho týmu.

Bezmocný šéf

Neprůbojnost občas potká i ty, kteří jsou na vedoucích pozicích, a to bývá hlavním důvodem konfliktů mezi ostatními kolegy, neboť každý z nich chce svého šéfa ovládat po svém. Jste-li na takovém postu vy a cítíte, že s vámi podřízení mávají, stopněte je. Začněte ale zvolna, nenápadně, ať se vám zaměstnanci nevzbouří. Necháte-li totiž někomu volnost a pak mu ji z ničeho nic seberete, bude se cítit ohrožen.

Nevíte-li, jak na to, sestavte si seznam všech svých kladů a zápory tentokrát vynechejte úplně. Připněte si je na ledničku, podívejte se na ně každé ráno před odchodem do zaměstnání, odpoledne, když přijdete domů a večer, než si lehnete do postele. Za pár dní se budete cítit skvěle nejen v práci, ale i ve vztahu.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies