Gothic style - ve stylu tajemna...

Základem gothic stylu je oblečení zejména černé barvy, které vychází z období Gotiky. V módě jsou také novodobé moderní střihy, pláště - vše většinou s mnoha kapsami. Mezi typické doplňky patří řetězy, pyramidky, přívěšky s náboženskými motivy, atd.
Ženy v černém oblečení

Jak vznikl gothic styl? Za vším stojí Goths!

Za gothic stylem stojí hnutí zrozené začátkem 80. let minulého století ve Velké Británii, kolem kterého vznikla početná subkultura lidí fascinovaných temnotou. Toto hnutí se nazývalo gothic, nebo také goths.

 

Přivrženci tohoto stylu berou smrt jako krásu a obdivují ji. Gothic styl je také o tajemnu, magii, sexualitě, vampyrismu, okultismu a mysticismu. Často se tento styl dotýká i sexuální magie.

Gothic style – co to je?

Tento styl může definovat určitý styl oblékání, chování, názory, také určitý slang a druh hudby. Mladí lidé, kteří vyznávají gothic styl mají silnou potřebu identifikovat se s něčím a současně se vůči něčemu postavit – dá se tedy říci, že tenhle styl je založen na jakémsi protestu (například nesouhlas s dnešním moderním stylem života).

Oblečení a doplňky

Základem gothic stylu je oblečení černé (respektive bílé) barvy, které vychází z období Gotiky. V módě jsou ale také novodobé moderní střihy, pláště, košile, kalhoty (často s mnoha kapsami). Boty se nosí nejčastěji těžké (ale také s podpadkem po celé podrážce). Pro zajímavost: Muži mohou nosit sukně a nebo kilty.

 

Mezi typické doplňky patří řetězy, pyramidky, přívěšky s náboženskými motivy, atd.

Líčení ve stylu gothic

Dá se říci, že líčení ve stylu je podobné jako u Emo stylu (líčit se mohou i muži) – vychází z vyjadřování smutku. Základem je černá konturovaní tužka a rudá rtěnka.

Buďte trendy i v zimě

Trendy výbava na zimu – čepice, šály a rukavice

10 nejžhavějších trendů letošních podzimu

Čepice – důležitý doplněk zimy

Kabát – základ zimních trendů

Barevná typologie – jak zazářit

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies